Szwajcarska tajemnica młodości już w Polsce

Doczekaliśmy właśnie takiego momentu – bo na rynek weszła właśnie pierwsza w Polsce seria kosmetyków naturalnych, która korzysta z odkryć gemmoterapii – unikalnej terapii odmładzającej, która swoje działanie opiera na wyjątkowych właściwościach młodych pączków roślin (z łac. Gemma = pączek). Dotychczas dostęp do niej miały Szwajcarki, Belgijki, Francuski i Niemki a od teraz do grona uprzywilejowanych dołączyły Polki.

Gemmoterapia 

Początki gemmoterapii datowane są na XVI wiek. Pierwsze, nieśmiałe odkrycia przypisuje się Rembertusowi Dodonaeusowi (1517-1585) lekarzowi, botanikowi i herbaryście okresu odrodzenia. Efekty terapeutyczne pączków roślin, były w bardziej zaawansowanej formie badane pod koniec lat 50, XX wieku. Autorem tych badań był belgijski lekarz, – dr Pol Henry. Do dzisiaj uważany jest za twórcę fitoembrioterapii, przemianowanej potem na gemmoterapię. Uwagę lekarzy w tamtym czasie przykuł fakt, że podczas procesu zbierania młodych pączków, uwalniane są hormony roślinne i enzymy, które mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a co za tym idzie kondycję naszej skóry. 

Jak to działa?

Pączki roślin, drzew i krzewów, które zbiera się przez całą wiosnę, kiedy rośliny rosną i aktywnie zachodzą w nich podziały komórkowe. Wtedy właśnie zwierają one najwyższe stężenie związków aktywnych, czynników wzrostu m.in. auksyny i gibereliny, które decydują o ich silnym działaniu prozdrowotnym i odmładzającym. 

Te naturalne substancje aktywne charakteryzuje silne i intensywne działanie drenujące dla skóry i tkanek na poziomie komórkowym. W młodych pączkach roślin znajdują się tzw. tkanki merystematyczne, z których później powstaje liść, kwiat itp. Dlatego mały pączek zawiera całe mnóstwo składników aktywnych w bardzo wysokich stężeniach, dzięki którym mają one tak dobroczynne działanie na naszą skórę. 

Gemmoterapia od lat bardzo popularna w krajach takich jak Szwajcaria, Francja, Belgia, Włochy i Niemcy, od teraz z jej odkryć mogą korzystać także Polki.

Szwajcarski patent na młodość, już w Polsce

Aby maksymalnie wykorzystać bezcenne właściwości pączków, potrzebne jest doświadczenie, wiedza i technologia. Wszystkie trzy są mocną stroną właścicielek i założycielek polskiej, marki KOSMETYKI DLA. Korzystając ze swojego ponad 8-letniego know-how zdobytego przez nie przy tworzeniu i produkcji naturalnych, ziołowych kosmetyków – Marta Remplewicz  i Zofia Marciniak stworzyły pierwszą w Polsce serię kosmetyków odmładzających w nurcie gemmoterapii – GEMMOTERAPIK MŁODOŚCI. 

– Od lat staramy się projektować produkty, które bazują na naparach z ziół. Maksymalnie wysokie stężenie składników naturalnych odpowiada za skuteczne działanie naszych preparatów. Nasze produkty rozwiązują wiele problemów skórnych bo zioła mają niespotykaną moc i skuteczność. Można to zauważyć już po kilku użyciach produktu – mówi Marta Remplewicz, chemik, technolog – współautorka marki KOSMETYKI DLA. –  Naturalną konsekwencją realizacji naszej misji, było dla nas przygotowanie serii GEMMOTERAPIK MŁODOŚCI, opierającej się na skoncentrowanej mocy młodych pączków roślin. Na pierwszy rzut stworzyłyśmy trzy kosmetyki, które z naszej perspektywy są największymi sprzymierzeńcami w pielęgnacji kobiecej skóry: krem na noc, krem pod oczy i odżywczy balsam do ciała – dodaje na koniec Zofia Marciniak, chemik – współautorka marki KOSMETYKI DLA.

W ich składzie znajdziemy m.in. pączki modrzewia, które uważane są za najsilniejszy dostępny antyoksydant, przez co chronią one nasze komórki przed działaniem wolnych rodników i spowalniają proces starzenia. 

Kosmetyki z serii GEMMOTERAPIK MŁODOŚCI dostępne są w sklepie firmowym www.kosmetykidla.pl, a także w partnerskich sklepach internetowych, oraz drogeriach tradycyjnych.

Cena:

Krem pod oczy – 15g – od 110,00 PLN

Krem na noc – 50g – od 79,00 PLN

Balsam do ciała – 160 g – od 79,00 PLN

#kosmetykidla #gemmoterapia #przeciwzmarszczkowy #antyaging

KOSMETYKI DLA to polska marka kosmetyków naturalnych tworzonych w oparciu o uzdrawiającą moc naparów ziołowych. Nawet 70% składu w produktach kosmetycznych stanowi woda, w produktach marki KOSMETYKI DLA woda została wyeliminowana i zastąpiona świeżymi naparami ziołowymi, przygotowywanymi tradycyjną, sprawdzoną metodą. Woda nie ma żadnych właściwości pielęgnacyjnych i zaraz po nałożeniu na skórę odparowuje pod wpływem temperatury ciała. Dzięki temu w każdym słoiczku, opakowaniu, kremie, balsamie, szamponie od KOSMETYKI DLA klient dostaje maksymalne stężenie substancji odżywczych. Moc zaklęta w ziołach działa z niespotykaną skutecznością. KOSMETYKI DLA to marka stworzona z miłości do roślin przez technolożki, chemiczki Martę Remplewicz i Ziofię Marciniak. Wszystkie KOSMETYKI DLA produkowane są w Polsce z wykorzystaniem najczystszych, naturalnych składników. www.kosmetykidla.pl

Źródło: Newseria.pl

seria kosmetyków naturalnych, która korzysta z odkryć gemmoterapii - unikalnej terapii odmładzającej, która swoje działanie opiera na wyjątkowych właściwościach młodych pączków roślin
Źródło: Newseria.pl